HVĚZDA PARDUBICE


Adresa: Čs. Armády 2515, 530 02 Pardubice

GPS: 50.0220017N, 15.7639850E

 

Provozovatelem Městského atletického stadionu již řadu let sportovní klub Hvězda Pardubice.

V celém areálu najdete 400 m dlouhý tartanový ovál se všemi atletickými sektory: skok daleký, skok o tyči i skok do výšky, velmi velkorysé jsou prostory pro vrhačské disciplíny tedy pro vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem, které se nachází jak na hlavní, tak i na vedlejší travnaté ploše. 

Stadión se nachází v blízkosti výpadové silnice z centra města na Chrudim. Lze se k němu dostat (zhruba po 600 metrech) po odbočení na Zborovském náměstí do ulice Staňkovy nebo do ulice Demokratické mládeže. Hlavní vstup do areálu je z ulice Československé armády.Městskou hromadnou dopravou je stadión na Dukle nejsnáze dostupný autobusem č. 6, jenž jezdí od hlavního vlakového i autobusového nádraží (přímo u stadiónu je výstupní zastávka Jilemnického). Od hlavního nádraží ČD jezdí též autobus č. 10 (výstup na zastávce Dukla, Kulturní dům a odtud 5 minut pěšky); z centra města lze pak použít trolejbusy č. 5 (výstup na zastávce Dukla, náměstí a odtud rovněž asi 5 minut pěšky), č. 7 (výstup na zastávce Kpt. Nálepky v ulici Demokratické mládeže zhruba 200 m od stadiónu) nebo č. 1 s výstupem na Zborovském náměstí (10 minut chůze). 

Kancelář sportovního klubu se nachází v levé části chodby uvnitř hlavní tribuny při vstupu do areálu z ulice Československé armády.

V tribuně jsou umístěny šatny, sprchy, WC a další prostory.V prostorách před stadiónem jsou tři parkovací plochy s vyčleněnými místy pouze pro potřebu provozu a akcí na stadiónu.


Život stadionu

Stadion byl postaven v roce 1959 a již několikrát částečně zrekonstruován.

V roce 2004 proběhla kompletní rekonstrukce atletického oválu, kdy byla škvára nahrazena tartanem, obnovena byla i hlavní travnatá plocha

V létě 2016 došlo k rekonstrukci tartanové dráhy, která byla na mnoha místech propadlá či vyboulená.

Od září 2017 probíhá rekonstrukce tribuny, která bude zateplena a dostne novou fasádu na západníseverní a jižní straně.

V současné době probíhají jednání ohledně výstavby atletické haly, jejíž stavba by měla začít v roce 2021.


Největší akce, které se na tomto stadionu konaly:

 

   

                                                                                              

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI