HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

ŽACTVO HVĚZDY PARDUBICE MÍŘÍ NA NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT

Publikováno 12.09.2023Celý nadcházející víkend budou bojovat nejlepší žáci a žákyně o tituly mistrů České republiky. Národní šampionát se bude konat v Břeclavi a představí se tam hned osm zástupců atletického oddílu Hvězda Pardubice.

Největší adeptkou na medaili je běžkyně Tereza Doležalová, která se představí na trati 3000 metrů. Její nejlepší letošní výkon 10:46,72 min ji řadí na druhé místo českých tabulek žákyň.

Další závodnicí, která si jistě brousí zuby na jednu z medailí je Adéla Fejfarová. Ta se představí ve své hlavní disciplíně hodu diskem, kde nastoupí ze třetího místa. Je možné, že ji ale uvidíme i ve vrhu koulí, kde je zatím na místě náhradnice.

V Břeclavi se představí také Šimon Jirek, který bude startovat hned ve dvou disciplínách ve sprintu na 150 metrů a ve skoku dalekém.

Hned dva naše žáky uvidíme na startu běhu na 3 000 metrů, jsou jimi Ivo Vacek a Jan Herzán. Na stejné trati bude startovat i žákyně Denisa Hrnčířová.

Náš oddíl bude mít zástupci i ve skoku vysokém v podobě Martina Kopeckého a na trati 200 metrů překážek se představí Jaroslav Černík.

Průběžné výsledky z Českého šampionátu můžete sledovat na www.atletika.cz

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI