HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

VÍCH PO PRVNÍM DNU NA TŘETÍ PŘÍČCE

Publikováno 27.07.2022Druhý den Evrospkého olympijského festivalu mládeže vstoupil do své dvoudenní soutěže desetibojař Milan Vích a hned od první disciplíny se mu velmi daří.

V dopolední programu absolvovat sprint na 100 metrů, skok daleký a vrh koulí. Ve sprintu na 100 metrů si připsal vítězství časem 11,43 s, když doběhl tři setiny před Litevcem Ernestem Palulisem.

Velmi dobře se mu dařilo ve skoku dalekém i ve vrhu koulí. V dálkařském sektoru nejprve zapsal nezdařený pokus, pak se mu ale podařil skok dlouhý 6,57 metrů, což je jeho nový osobní rekord a průběžné druhé místo v desetiboji s 1 480 body. Na prvního mu schází pouhých šest bodů.

V koulařském sektoru si dokázal vylepšit osobní rekord o více než půl metru, díky pokusu ze druhé série, který měřil rovných 13 metrů. To mu v celkovém součtu bodů po třech disciplínách upevnilo druhou pozici s 2 147 body. Do čela soutěže se díky vrhu koulí (14,57 m) vyhoupl Němec Nik Adler s 2 239 body.

Odpoledne čeká desetibojaře ještě skok vysoký a běh na 400 metrů.

Odpolední program desetiboje se Milanovi také vydařil, ve skoku vysokém si vyrovnal osobní rekord, když předvedl zdařilý pokus na výšce 1,74 m. Běh na 400 metrů zvládl Milan také velmi dobře, protože časem 51,68 byl nejrychlejším desetibojařem.

V celkovém součtu z prvního dne získal Milan 3 463 bodů a ztrácí na druhého závodníka, kterým je Španěl Santos Salvador Garcia pouhých 5 bodů. Na první příčce přenocoval Alvar Nik Adler z Německa, který dokázal posbírat 3 615 bodů. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI