HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

VELKÁ CENA MĚSTA PARDUBICE V HODU BŘEMENEM ZAPSALA 45. ROČNÍK

Publikováno 04.03.2023




Kladivář Jan Doležálek splnil limit na Mistrovství Evropy!!!

 

V sobotu 4. března se konal, na Městském atletickém stadionu v Pardubicích, již 45. ročník Velké ceny města Pardubice v hodu břemenem.

V rámci tohoto závodu pro silné muže i ženy se letos poprvé uskutečnil vložený závod „ZLATÁ STRUNA PARDUBIC, která má za sebou velmi úspěšný první ročník. Skvělý výkon předvedl domácí kladivář Jan Doležálek, který nejen, že suverénně zvítězil, ale také splnil kladivem o hmotnosti 7,26 kg limit pro účast na Mistrovství Evropy v kategorii do 22 let. Dalšími v pořadí byli druhý Jáchym Sádovský (Hvězda Pardubice) s výkonem 49,91m a 3. místo obsadil slovenský závodník Daniel Danáč za 48,65 metrů. Vítězkou ženské soutěže se stala Adéla Korečková z Hvězdy Pardubice, když předvedla nejlépe pokus dlouhý 61,77 m. Druhé místa si zajistila dlouholetá reprezentantka ČR Kateřina Šafránková (Dukla Praha) za 59,96 metrů. Třetí příčka patří Veronice Bártové (Dukla Praha) za 57,76 metrů.

V soutěži v hodu břemenem se nejprve představili mládežníci. V kategorii dorostenců (břemeno o váze 12 kg) zvítězil Matouš Němec z Nového Města na Moravě, výkonem 16,20 metrů. Juniorská soutěž  patřila Jáchymovi Sádovskému (Hvězda Pardubice), ten své břemeno o váze 14 kg poslal do vzdálenosti 17,77 metrů.

V kategorii žen, které se utkaly s břemenem o váze 10 kg, bylo o vítězce rozhodnuto hned od prvních pokusů. Svoji dominanci potvrdila Kateřina Šafránková(Dukla Praha), která již tuto soutěž ovládla mnohokrát. Své břemeno nyní poslala do vzdálenosti 18,40 metrů. Druhá příčka patří Kateřině Chlupové z Olympu Brno, která předvedla 16,67 m. Jen 40 cm za ní zaostala Veronika Bártová z Dukly Praha, když předvedla 16,25 metrů.

Mužskou soutěž v hodu břemenem (16kg) ovládl domácí závodník Filip Chodil, svým výkonem 18,66 m si jasně řekl o prvenství. Druhá příčka jasně patřila bývalému reprezentantovi ČR Lukáši Melichovi (Ústí nad Labem), který poslal břemeno na metu 17,55 metrů. Třetí místo si vybojoval Miroslav Vilček z Litomyšle pokusem dlouhým 14,40 m.

Gratulujeme všem závodníkům k jejich výsledkům a děkujeme, že i přes nepříznivé mrazivé počasí dorazili do Pardubic změřit své síly v této netradiční disciplíně. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI