HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

PARDUBICKÝ ATLETICKÝ MÍTINK ZAPSAL 30. ROČNÍK!

Publikováno 17.06.2022Letos již po 30. připravili pořadatelé atletického oddílu Hvězda Pardubice prestižní Pardubický atletický mítink. V celkem 11 disciplínách dospělých se představili závodníci z různých koutů naší republiky a v koulařském kruhu byli k vidění i závodníci z Malajsie. Organizátoři však nezapomněli ani na mladé atlety, a proto byly do mítinku vloženy i běhy na 60 a 150 metrů žáků a žákyň. Na Městském atletickém stadionu se představili závodníci v celkem 121 jednotlivých startech.

„30. ročník Pardubického atletického proběhl po dvou přesunutých ročnících v tradičním, tedy červnovém termínu. Organizačně i personálně jsme to opět zvládli a všichni závodníci byli velmi spokojeni. Perfektně nám vyšlo i počasí“ uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a manažerka tohoto mítinku Jana Kárníková

K vidění byla celá řada kvalitních výkonů. Dařilo se českému reprezentantovi z TJ Dukla Praha Ondrovi Kopeckému, který již má splněný limit ve víceboji na Mistrovství Evropy. Na městském atletickém stadionu si zajistil hned dvě vítězství, v dálkařském sektoru ve Velké ceně společnosti Služby města Pardubice, a.s. předvedl kvalitní pokus 7,30 m a v Malé ceně CODE spol. s r.o. si ve sprintu mužů na 100 metrů doběhl pro čase 11,19 s.

Také v kladivářském kruhu byly k vidění skvělé výkony. V mužích zvítězil ve Velké ceně KVIS Pardubice a.s. hodem dlouhým 70,83 metrů Patrik Hájek (TJ Dukla Praha), dařilo se i Janu Doležálkovi z domácí Hvězdy Pardubice, který předvedl 68,45 m a obsadil tak druhou příčku, i třetí místo vybojoval domácí závodník Filip Chodil, když si vylepšil své osobní maximum na 63,24 metrů.

Také v hodu kladivem žen, a tedy ve Velké ceně společnosti AR CREDIT, s.r.o. padl pěkný výkon, domácí závodnice Adéla Korečková zvítězila, když poslala své náčiní do vzdálenosti 63,99 m.

Skok daleký žen proběhl jako MC BAUSET CZ, a.s. a vítězkou se zde stala domácí závodnice Hvězdy Pardubice, Lucie Kvapilová, která předvedla své osobní maximum 5,38 m.

Nejlepší sprinterkou na 100 žen se v MC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč stala závodnice ŠAK Pardubice, Kristýna Košťálová časem 13,36 s.

Diskařský sektor opanoval pravidelný účastník Pardubického atletického mítinku Igor Gondor z VSK Univerzity Brno, ve VC KAVON CZ s.r.o. předvedl vítězný pokus v délce 54,11 metrů.

Ve vrh koulí ve VC VÁGNER COLOR, s.r.o., zapsal skvělý výsledek juniorský reprezentant Malaysie Johan Chang, když předvedl pokus dlouhý 17,72 m. V mužské kategorii zvítězil Jan Touš z Hvězdy Pardubice výkonem 15,70 m. V kategorii žen zvítězila ve VC Hvězdy Pardubice z.s. Adéla Korečková, která poslala svoje náčiní do vzdálenosti 13,68 metrů.

Na závěr mítinku proběhly běhy na 600 metrů a v obou kategoriích se blýskli závodníci Hvězdy Pardubice. Muži bojovali ve VC AGROMETALL s.r.o. a vítězem se stal Matěj Šťovíček časem1:24,80 min. Ženy běžely ve VC společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s., kde se prosadila loňská vítězka Barbora Zoubková, svůj čas od loňska vylepšila o více než vteřinu a půl na 1:37,18 min.

Výsledky vložených běhů žákovských kategorií:

Žáci: 60 m: 1. Matěj Lýr 7,69 s, 2. Denis Burda 7,71 s. 3. Nikolas Linha 7,77 s. 150 m: 1. Matěj Lýr 18,43 s, 2. Denis Burda 18,68 s. 3. Nikolas Linha 18,74 s.

Žákyně: 60 m: 1. Adéla Hašková 8,28 s, 2. Adéla Dvořáková 8,61 s, 3. Anežka Říhová 8,65 s. 150 m: 1. Denisa Košťálová 19,32 s, 2.Adéla Hašková 19,77 s, 3. Lucie Kvapilová 19,90 s.

„Letošní ročník zaznamenal opět řadu kvalitních výkonů a jsme velmi rádi, že se k nám závodníci vždy po roce vracejí. Odměnou jim jsou nejen finanční odměny, ale i věcné dárky, které jsou nedílnou součástí každého vyhlašovacího ceremoniálu. Děkuji tímto všem partnerům, kteří se na Pardubickém atletickém mítinku 2022 větší či menší měrou podíleli. Bez nich bychom takovouto akci chystali jen velmi obtížně. Na účasti českých reprezentantů, ale i zahraničních sportovců je vidět, že Pardubický mítink má již své jméno a věříme, že i v dalších ročnících bude možné přivítat v Pardubicích skvělé atlety.“ Dodává Jana Kárníková

Kompletní výsledky najdete na

 

 

https://online.atletika.cz/vysledky/64103

 

 

 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI