HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT V KATEGORII DO 23 LET ZAHÁJÍ JIŽ ZÍTRA.

Publikováno 26.08.2022O nadcházejícím víkendu proběhne v jihomoravské metropoli mistrovství České republiky mužů a žen v kategorii do 23 let. Český šampionát této kategorii se letos uskuteční po jedenadvacáté a jeho hostitelem je poprvé Brno.

Na tomto mistrovství bude atletický oddíl Hvězda Pardubice reprezentovat celkem devět závodníků a největšími želízky v ohni jsou kladiváři Jan Doležálek a Filip Chodil. Oba naši sportovci nastoupí do svých bojů hned v úvodu šampionátu, tedy v sobotu ve 12.15 hodin. Honzovi patří v letošních tabulkách první příčka výkonem 69,94 metrů a Filip je za 63,24 na třetí příčce. Jejich ambice jsou tedy opravdu oprávněné. Honza si jistě brousí zuby i na rekord šampionátu, který je stále ještě v držení bývalého reprezentanta Lukáše Melicha (68,59 m).

Ale ani ostatní závodníci Hvězdy Pardubice nejsou bez šancí na velmi kvalitní umístění. K kladivářském sektoru se v kategorii žen představí Alexandra Kollárovičová a Nicol Zyklová. V běhu na 800 metrů nastoupí Kateřina Machová a Matěj Šťovíček. Na trati 3 000 metrů překážek se bude jistě chtít mezi finálovou osmičku probojovat Filip Stránský. Lukáše Havlíka uvidíme v běhu na 5 000 metrů. Zastoupení budeme mít i ve výškařském sektoru, kde se představí Simona Ručová.

Průběžné výsledky můžete sledovat na www.atletika.cz 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI