HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

MUŽI HVĚZDY PARDUBICE VYBOJOVALI EXTRALIGU I PRO ROK 2023

Publikováno 05.09.2022O tomto víkendu proběhlo vyvrcholení letošní atletické sezóny družstev dospělých. Nejprve se v sobotu konala baráž o extraligu pro rok 2023 a následně v neděli pak Mistrovství ČR družstev. Náš tým mužů si vedl opět velmi dobře a celý kolektiv se může radovat, že i pro rok 2023 je členem nejvyšší atletické soutěže v Čechách.

Muži Hvězdy Pardubice bojovali v sobotu v Praze a svoji soutěž s naprostým přehledem vyhráli, když na druhý tým ASK Slavia Praha získali 30 bodový náskok.

Celkové pořadí družstev: 1. Hvězda Pardubice 219 bodů, 2. ASK Slavia Praha 189,5 b, 3. AK Olomouc 172,5 b, 4. TJ Sokol Hradec Králové 165 b, 5. Spartak Praha 4 160,5 b, 6. TJ Sokol Opava 87 b, 7. JT Liaz Jablonec n/N 74,5 b, 8. SK Jeseniova 34 b.

„Náš tým mužů si tímto skvělým výsledkem nejen že zajistil extraligovou účast i pro rok 2023, ale v rámci Mistrovství České republiky družstev vybojoval velmi pěkné sedmé místo! Vítězem MČR se stal tradiční vítěz a velmi silný tým TJ Dukla Praha.“ uvádí výsledky mužského týmu místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.

A dodává: „Nejlépe bodujícím mužem se s 26 body stal sprinter Adam Smolka, který vybojoval jedno prvenství a jedno druhé a jedno páté místo. Plný bodový zisk získal v běhu na 400 metrů překážek za čas 51,39 s. Na hladké čtyřstovce si vylepšil svůj osobní rekord na 47,47 s, a získal tak s přehledem druhou příčku. Další body pak přidal na poloviční trati, kde si vylepšil letošní maximum na 22,32 s.

Vysoký bodový zisk přinesl do týmu Jiří Vondráček, který je již tradiční oporou družstva mužů. Celkem nasbírat 17 bodů, když zvítězil v trojskoku pokusem dlouhým 14,43 metrů a další body přidal ve skoku dalekém, tam předvedl 6,67 metru a patří mu za to pátá pozice.

Celkem 17 bodů dokázal nasbírat i Adam Hriň, ten se představil ve stejných disciplínách jako Jiří Vondráček. Lépe si vedl v dálkařském sektoru, kde předvedl rovných sedm metrů a zajistil si tak druhé místo. V trojskoku si za výkon 14,13 metrů připsal třetí příčku.

Třinácti bodový zisk si připsali také hned dva naši borci, vrhač Filip Chodil a běžec Jakub Dudycha. Filip Chodil ve své hlavní disciplíně hodu kladivem vybojoval pěknou druhou příčku, když poslal své 7,26 kg těžké kladivo do vzdálenosti 58,73 metrů. Představil se ale i v hodu diskem, kde zvládl pokus dlouhý 40,52 metrů, a tak přidal ještě sedmé místo. Jakub Dudycha si v běhu na 800 metrů vedl velmi dobře a do cíle doběhl třetí v pěkném čase 1:52,48 min. K tomu přidal ještě šestou pozici v běhu na 400 metrů, když proťal cílovou pásku za 50,13 s.

Přes deset bodů nasbírali ještě 4 naši závodníci a všichni se představili v jediné disciplíně, což znamená, že svoji soutěž vyhráli a získali plný počet bodů. Jsou jimi kladivář Jan Doležálek (65,44 m), běžec Matěj Hřebačka, který trať 5 000 metrů zvládl za 15:1,88 min, oštěpař Jakub Kubinec (71,88 m) a olympionik Lukáš Gdula, ten svou trať 5 000 metrů chůze zvládl za 23:19,95 min.“

„Ale i ostatní závodníci přispěli svými výkony a bodovými zisky ke skvělému celkovému výsledku našeho týmu. Bodovalo 23 našich sportovců, což je opravdu velmi vysoké číslo, když si vezmeme, že družstvo odjelo do Prahy v počtu 23 závodníků. Již nyní se těšíme na příští sezónu a věříme, že s tím, jak nám dorůstají mladí závodníci se náš tým opět posune v rámci Mistrovství ČR ještě o pár příček výše.“ 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI