HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

MLADÍ ATLETI PŘIVEZLI Z KLADENSKÉHO MISTROVSTVÍ ČR DEVĚT CENNÝCH KOVŮ

Publikováno 21.06.2021Skvělé vystoupení předvedli mladí závodníci atletického oddílu Hvězda Pardubice na republikovém šampionátu, který se konal tento víkend v Kladně.

I přes velmi parné počasí, kdy teploty dosahovali k 35°C si řada našich závodníků vládla vylepšit osobní nebo alespoň sezónní nejlepší výkon a celkově atletický oddíl Hvězda Pardubice dokázal, na tomto Mistrovství České republiky mládeže, získat neuvěřitelných devět cenných kovů a k tomu ještě dalších jedenáct finálových umístění.

Na nejvyšší příčku dokázali vystoupat hned tři naši závodníci. Dorostenka Markéta Křivková si skvěle vylepšila své osobní maximum v běhu na 300 metrů překážek na 42,66 s a to jí vyneslo zlatou medaili. K tomu však ještě přidala skvělé druhé místo ve sprintu na 100 metrů překážek, kde si již v rozběhu zaběhla osobní rekord 13,93 s. Ve finále pak proťala cílovou pásku v čase 13,94 s a to ji vyneslo ke stříbrné medaili.

Zlato si z Kladna přivezla i výškařka Simona Ručová, která předvedla vydařený pokus na výšce 1,74 metrů a vyrovnala tak nejlepší český výkon roku. Dařilo se jí i v dálkařském sektoru, kde si také vylepšila své osobní maximum na 5,58 metrů a v konečném výsledku obsadila pěkné páté místo.

Třetím, kdo se dokázal probojovat na nejvyšší příčku a získat tak mistrovský titul byl kladivář Jan Doležálek, který již má splněný limit jak na MS, tak i na ME juniorů. V Kladně měl trochu smolný den, když se mu příliš nevydařila jedna z otoček ve druhém pokusu a on upadl. I přes pohmožděniny a odřeniny, které utrpěl, by ale všechny jeho měřené pokusy stačili na první místo. Vždyť zvítězil s náskokem 11 metrů nad dalším závodníkem. Hodnota jeho mistrovského pokusu je 73,25 metrů. Honza se předvedl také v hodu diskem, kde osobním maximem, které má nyní hodnotu 48,02 metrů, vybojoval bronz. Nastoupil také ve vrhu koulí, zde si vytvořil sezónní maximum, když své náčiní poslal do vzdálenosti 14,79 m a patří mu tak pátá příčka.

Vrhačský „double“ získal junior Jiří Šanda, který z národního šampionátu přivezl dvě stříbrné medaile. Nejprve si v sobotu vylepšil osobní rekord v hodu diskem, když posla své načiní do vzdálenosti 48,63 metrů a v neděli pak v koulařském kruhu zvládl pokus dlouhý 16,81 m.

Na stupně vítězů se v kategorii dorostenců podíval trojskokan Martin Kvapil, který si vylepšil osobní maximum na 13,78 metrů, a to ho vyneslo na pěkné třetí místo. Bronzovou medaili získala i štafeta juniorek na trati 4 x 100 metrů, ve složení Moravcová B., Ručová S., Čeřovská A. a Křivková M.. Děvčata proťala cílovou pásku v čase 49,18 s.

Jen těsně pod stupni vítězů zůstal běžec na 2 000 metrů překážek, Filip Stránský. Čas 6:24,14 min mu mezi dorostenci zajistil čtvrtou příčku. Dorostenec Jiří Bruha obsadil pátou příčku ve sprintu na 200 metrů, když proběhl cílem ve svém nejlepším letošním čase 22,27 s. Dařilo se mu i na poloviční trati, jeho čas 11,33 s (v rozběhu 11,29 s) mu vynesl šesté místo.

Junior Matěj Kopsa předvedl v diskařském kruhu pokus dlouhý 45,47 metrů a to ho posunulo na páté místo. Matěj se představil ještě ve vrhu koulí, kde obsadil 12. příčku výkonem 13,52 metrů.

Šestou příčku vybojoval dorostenec Filip Stránský v běhu na 3 000 metrů, za čas 9:14,95 min. Stejné místo patří i Nicol Zyklové, která si v soutěži dorosteneckých kladivářek vylepšila své osobní maximum o více než půl metru na 51,47 m. Také juniorka Kateřina Koberová obsadila šestou pozici, když trať 3 000 metrů překážek zvládla v čase 12:15,47 min, což je také její nejlepší osobní výkon.

Mezi finalisty se podívali ještě sedmý Roman Sváček, který v trojskoku dorostenců obsadil výkonem 13,20 metrů sedmou příčku a dorostenec Petr Kasal, který svoji trať na 400 metrů zvládl v osobním rekordu 50,74 s a obsadil místo osmé.

Z dalších umístění: 9. místo Barbora Moravcová – 100 m juniorky – 12,57 s, 10. místo Anna Sobotová – skok vysoký dorostenky – 1,58 m, 11. místo Jan Michut – trojskok dorostenci – 12,71 m, 13. místo Kateřina Machová – 800 m juniorky – 2:21,19 min, 13.místo Jan Michut – skok daleký dorostenci – 6,13 m, 13. místo Michal Čuda – oštěp dorostenci 44,26 m, 16. místo Monika Zyklová – 300 m překážek dorostenky – 46,35 s.

Vystoupení závodníků našeho oddílu musím hodnotit velmi pozitivně. Devět medailí a řada finálových umístění je skvělý úspěch a poděkování patří nejen sportovcům, ale i jejich trenérům, za jejich skvělou práci, která v letošním roce nebyla, kvůli různým omezením, úplně jednoduchá. Věřím, že se nám bude dařit i o nadcházejícím víkendu, kdy je na programu Mistrovství České republiky dospělých ve Zlíně. Tam se představí i někteří mládežničtí závodníci, ale hlavně opory extraligového družstva mužů, v čele s trojskokanem Jiřím Vondráčkem, který je velkým favoritem na příčku nejvyšší.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI