HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

MLÁDEŽNÍCI ZABOJUJÍ O TITULY MISTRŮ ČR V OSTRAVĚ.

Publikováno 17.06.2022Tento víkend se v Ostravě ve Vítkovicích uskuteční Mistrovství České republiky v atletice juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

„Náš atletický oddíl Hvězda Pardubice vysílá na tento vrchol domácí atletiky mládeže hned 21 závodníků. A většina z nich má vysoké cíle. Na nejvyšší příčky jistě pomýšlí Eliška Koletová, která jasně vede dorostenecké tabulky v běhu na 800 metrů. Vysoké ambice má, ve skoku vysokém, jistě i Jakub Racek, kterému patří aktuálně třetí příčka v dorosteneckých tabulkách. Čtvrté místo v tabulkách patří dorostence Alexandře Kollárovičové, která se představí v hodu kladivem. I ona má jistě naději přivézt do Pardubic cenný kov, kromě kladiva ji budeme moci vidět i ve vrhu koulí, kde bude bojovat o finálovou osmičku. O medaili jistě zabojuje i druhá z halového Mistrovství ČR výškařka Simona Ručová, kterou čeká dvojboj v podobě výšky a dálky. Na své čtvrté místo z juniorských tabulek v běhu na 3 000 metrů překážek bude chtít jistě navázat i Filip Stránský. Velmi kvalitní sezónu má vícebojař Milan Vích, který se v Ostravě představí ve skoku o tyči a v běhu na 300 metrů překážek, v obou disciplínách jistě patří mezi finalisty a bude bojovat i o příčky nejvyšší. Ve sprintu na 100 metrů dorostenců také budeme mít želízko v ohni v podobě Milana Tobišky, kterému patří aktuálně pátá příčka v tabulkách. Stajná tabulková pozice patří i běžci na 5 000 metrů Lukáši Havlíkovi. Na medailovou pozici má jistě i naše dorostenecká štafeta na 4x100 metrů.“ vypočítává medailové ambice místopředsedkyně Hvězdy Pardubice, Ing. Jana Kárníková a dodává. „Ani ostatní závodníci však nejsou bez šancí, o finálovou osmičku se jistě poperou kladivářka Nicol Zyklová, trojskokan Martin Kvapil, koulař Jakub Klucký, tyčkařka Klára Svobodová, oštěpaři Pankrác Boháč a Michal Čuda či překážkářka Moniky Zyklová.“

„Věříme, že se naši sportovci představí v co nejlepší formě a přivezou zpět do Pardubic řadu skvělých výkonů, ale i medailová ocenění. Přejeme jim tedy kvalitní výkony a ať se jim podaří překonat své hranice“. 

Přímý přenos můžete sledovat na facebooku České atletiky @czatletika a výsledky pak najdete na www.atletika.cz

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI