HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

MILAN VÍCH TŘETÍ NA EVROPSKÉM OLYMPIJSKÉM FESTIVALU MLÁDEŽE

Publikováno 27.07.2022

Po prvním dnu desetiboje byl Milan Vích na průběžném třetím místě a tuto příčku si drží i po dalších dvou disciplínách druhého dne.

Středeční klání zahájili desetibojaři během na 110 metrů překážek, v něm doběhl Milan na třetím místě v čase 15,06 s. Dopoledne se ještě představil v hodu diskem, zde se Milanovi asi nedařilo úplně dle jeho představ a zapsal nejlépe 36,73 metrů. Průběžně se, ale s 4 903 body, stále drží na třetí pozici.

V odpoledním programu ho ještě čeká skok o tyči, hod oštěpem a v 19.20 h zakončí dvoudenní snažení během na 1 500 metrů

Aktualizováno  27. 7. 2022 v 20:00 h

ZÁVĚREČNÉ ODPOLEDNE DESETIBOJE SE VYDAŘILO A MILAN VÍCH VYBOJOVAL BRONZOVOU MEDAILI

Ve skoku o tyči předvedl Milan rovné čtyři metry a byl tak druhým nejlepším desetibojařem v tyči. Dařilo se mu i v hodu oštěpem, kde si výkonem 48,25 metrů vytvořil nový osobní rekord o celé čtyři metry. Do závěrečného běhu na 1 500 metrů nastupoval Milan s medailovými ambicemi a ty přeměnil v realitu, když do cíle doběhl v čase 5:06,84 minut. To mu zajistilo celkový součet 6 604 bodů a bronzovou medaili.

Vítěz soutěže desetibojařů německý závodník Alvar Nik Adler získal celkem 6 977 bodů a druhý v pořadí Atvars Ernest Palulis z Litvy nasbíral 6 790 bodů.