HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

MEDAILE A DALŠÍ FINÁLOVÁ UMÍSTĚNÍ Z MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA

Publikováno 18.09.2023 

Tento víkend patřil Mistrovství České republiky v atletice v kategorii žactva. Ti nejlepší žáci a žákyně z republiky se utkali na stadionu v Břeclavi, aby předvedli nejen své nejlepší, ale aby získali medaile a finálová umístění. Náš atletický oddíl Hvězda Pardubice měl na tomto vyvrcholení letošní sezóny nakonec sedm svých zástupců.

V sobotu odstartoval jako první náš zástupce na národním šampionátu Šimon Jirek, který hned v první sérii dálkařské soutěže skočil skvělý výkon 6,30 metrů, bohužel s nepovolenou podporou větru (+3.5 m/s). Ačkoliv to dlouho vypadalo nadějně, v poslední sérii ho soupeř sesadil z medailové pozice a Šimon nakonec obsadil čtvrté místo a z Břeclavi si odvezl pomyslnou bramborovou medaili. Je důležité dodat, že je věkem teprve mladší žák a ve starším žactvu ho čekají ještě dvě sezóny.

Po něm nastoupila do diskařského kruhu Adéla Fejfarová, která svůj první start na republice zvládla opravdu na výbornou. Hned dvakrát překonala hranici 37 metrů. Její nejdelší pokus 37,71 m, jí vynels skvělou bronzovou medaili.

Druhý den šampionátu zaznamenal skvělé finálové umístění výškař Martin Kopecký, který výkonem 1,72 m obsadil dělené osmé místo. Výrazně tím vylepšil své papírové předpoklady, vždyť do závodu nastupoval až ze čtrnáctého místa.

V něděli absolvoval svůj druhý start na mistrovství ČR Šimon Jirek, a to v běhu na 150 metrů. Časem 17.89 s obsadil 4. místo ve svém rozběhu a do finále bohužel nepostoupil.

V bězích na 3000 metrů jsme měli hned trojnásobnou účast. Nejprve si trať zaběhla Denisa Hrnčířová, která vybojovala jedenácté místo za čas 12:03,12 min. V závodě žáků si pak lépe vedl Jan Herzán, který za výkon 10:18.31 min obsadil čtrnáctou příčku. Ivo Vacek doběhl šestnáctý v čase 10:30.89 min.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI