HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

DĚTSKÝ DEN S ATLETIKOU OPĚT ZAPLNIL STADION.

Publikováno 11.05.20228. květen oslavil náš atletický oddíl Hvězda Pardubice opět sportovně a to Dětským dnem s atletikou, Lidovým během a Pardubickou desítkou.

Celá sportovní událost zahájila v 9 hodin a děti se mohly vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny - sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, dále si děti proběhly opičí dráhu, vyzkoušeli funkční trénink, hod na cíl, skákání panáka, střelbu na basketbalový koš, ale i nová stanoviště jako chůze naslepo, lovení rybiček a skákání v pytli. Děti měly volně k dispozici malování na obličej a nafukovací skákací atrakci. Celou akcí účastníky opět prováděla skvělá moderátorka Klára Fenclová.

A jak hodnotí tuto akci hlavní organizátorka Dětského dne s atletikou a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková? „Po dvou letech jsme se konečně nemuseli potýkat s covidovými opatřeními a mohly jsme akci uspořádat v plném rozsahu a v tradičním květnovém termínu. Účast se opět vyšplhala na krásných 500 aktivně sportujících dětí, k tomu připočítejme mladší sourozence, kteří ještě nesoutěžili, rodiče a účastníky všech běhů a můžeme hrdě říci, že na Městském atletickém stadionu bylo v neděli na 1.300 lidí. Tomu napomohlo i krásné slunečné počasí.“

Děti, které soutěžily v rámci dětského dne, dostávaly na jednotlivých stanovištích obrázková razítka do své hrací karty, tu pak odevzdaly v našem dárkovém stanu a získaly tak svoji odměnu. Pro všechny děti byla připravena pěkná barevná trička a další drobné dárky včetně pardubického perníku a diplomu. Zde patří velké „DÍKY“ společnostem, díky kterým jsme dětská trička i další dárky mohli obstarat, především Nadaci Lenky a Romana Šmidberských a společnostem JHV-ENGINEERING, s.r.o, TOP CENTRUM s.r.o. a také společnosti BARTH Reklamka a.s., která nám pěkná trička pomohla vyrobit. Během dne proběhla také tři slosování vyplněných kupónů z hracích karet o další atraktivní ceny. V každém losování byli vybráni tři účastníci, kteří vždy obdrželi spousty dárků od společnosti baagl a Atrium Palác Pardubice, hodnotné poukazy do Aquacentra i do Pizza Panda. Děti si tedy nejen užily skvělý sportovní den a odnesly si spoustu zážitků, ale získaly za své snažení i pěkné dárky.

Zkrátka nepřišli ani dospělí, Ti si mohli otestovat jednotlivé modely vozů značky ŠKODA. Společnost AUTO DRYML Pardubice představila mimo jiné i vůz ŠKODA ENYAQ iV a pro děti si nachystala nafukovací skákací hrad i další soutěže. Velmi oblíbený je i stánek Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, děti si u tohoto stánku mohly zasoutěžit a získat další odměny nebo si zastřílet z luku na cíl. Pro ženy byla připravena losovací soutěž o kosmetické balíčky a poukázky, a ony tak mohly krásně oslavit den maminek.

„Běh rodičů s dětmi“ je vždy velmi oblíbený a je o něj zájem, takže jsme letos opět uspořádali hned dva v 11 h a ve 13 h. Na dráze Městského atletického stadionu se představily děti v různém věku, a ti nejmenší sportovci do cíle doběhli s podporou svých rodičů nebo dojeli v kočárku. Každý, kdo dokončil tuto trať, dostal v cíli drobný dárek.“

„Jsem velmi ráda, že se i 6. ročník Dětského dne s atletikou vydařil, počasí nám velmi přálo a všechny děti i jejich rodiče si užili skvělý den plný sportu a zábavy. Je pro nás velkou odměnou, že je tato akce vyhledávaná a že účast byla opět vysoká. Již nyní se těšíme na další ročník a pokusíme se zábavu pro děti ještě vylepšit“ uvádí hlavní organizátorka dětského dne Jana Kárníková a dodává „ještě bych velmi ráda poděkovala všem partnerům, kteří se podíleli na podpoře Dětského dne s atletikou, bez jejich pomoci bychom takto skvělou akci nemohli připravit. Děkuji také všem atletům a dobrovolníkům, kteří pomáhali na jednotlivých sportovních stanovištích přímo v den konání.“

Pokud se atletika dětem zalíbila, tak nábory do atletického oddílu Hvězda Pardubice budou probíhat od 29. srpna do 8. září, vždy od 13 do 18 hodin. Bližší informace najdou zájemci na www.atletika-pardubice.cz. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI