HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

CO ČEKÁ ATLETY HVĚZDY PARDUBICE V ZÁŘÍ?

Publikováno 30.08.20181.-2. září se koná Mistrovství ČR v atletice v kategorii do 22 let, kam vysílá Hvězda Pardubice přes 20 svých zástupců. Největšími medailovými nadějemi jsou sprinterka Lada Vondrová (200 m, 400 m), vrhačka Adéla Korečková (kladivo, koule) a štafeta 4 x 400 m ve složení Volejník, Růžička, Kalous, Urban. K tomu by měla přibýt ještě řada finálových umístění.

Ve španělské Málaze se na Mistrovství světa veteránů představí Jana Kárníková. Jedna z nejlepších českých koulařek nastoupí ve své hlavní disciplíně, vrhu koulí, ve středu 5. září a její cíle jsou opravdu vysoké. „Ráda bych na světovém šampionátu předvedla výkon za 15 metrů a bojovala o zlatou medaili, jsem přesvědčena, že je v mých silách zvítězit“ uvádí Kárníková. Vedle své hlavní disciplíny se představí i v hodu diskem (10. září), kde by se chtěla podívat do finále.

15. září se představí hlavně mladí atleti Hvězdy Pardubice při Mistrovství Čech družstev, kam se probojovali na základě svých výsledků v krajských kolech. V Kolíně se představí juniorská družstva, v Jablonci nad Nisou pak dorostenecké týmy, družstva žáků a žákyň nastoupí v Třebíči. „Věříme, že se bude našim mladým závodníkům dařit a alespoň některým týmům se podaří probojovat i na Mistrovství ČR družstev“ uvádí předsedkyně Hvězdy Pardubice Iva Toušová.

V polovině září se koná také Mistrovství světa v běhu do vrchu. Pořadatelem je Andorra a Hvězda se může pochlubit dvěma zástupci. V kategorii žen je to Lucie Maršánová a v kategorii mužů Jan Janů, oba jsou zkušenými závodníky a mají ve své sbírce již řadu cenných umístění z vrcholných vrchařských závodů. Doprovodí je trenér Hvězdy Pardubice, který je i reprezentačním trenérem běhů, pan Miroslav Wastl. Ten nám sdělil: „Start závodníků Hvězdy Pardubice na vrcholných běžeckých akcích roku se již stal tradicí a věřím, že i letos se Lucii i Honzovi podaří probojovat se do světové elity mezi 16 nejlepších běžců.“

Baráž - 16. září se představí družstvo mužů v Ústí nad Labem. „A“ tým mužů bude usilovat u udržení se v extralize i pro rok 2019. „Kluci svojí výkonností na extraligu určitě mají, letos nám ale trochu nepřálo štěstí a marodka byla také značná. Do baráže nasadíme co nejsilnější sestavu, kterou jsme teď schopni dát dohromady, udržení v extralize je pro nás prioritou“ uvádí předsedkyně Hvězdy Pardubice a vedoucí družstva mužů Iva Toušová.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI