HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

Atletické soutěže družstev se hlásí o slovo.

Publikováno 05.05.2022Tento víkend soutěže atletických družstev odstartují letní sezónu.

V sobotu 7. 5. se představí mládežnická družstva v Novém Městě nad Metují a všechna naše mládežnická družstva chtějí bojovat o přední příčky. Jejich cílem pro dnešní sezónu je opět postup nejen na Mistrovství Čech, ale i na Mistrovství České republiky.

V neděli se představí naši žáci na krajském přeboru družstev staršího žactva v Chrudimi. I v této kategorii se chtějí děvčata i chlapci prosadit mezi nejlepší týmy kraje a bojovat o postup na Mistrovství Čech.

Ve středu 11. 5. se na domácím stadionu představí družstva mladšího žactva.

Příští víkend, tedy 14. a 15. května nastoupí do svých soutěží i dospělí. V sobotu 14. května proběhne 1. kolo 2. ligy mužů a žen, kde se představí „B“ tým mužů a „A“ tým žen. Den na to pak zahájí nejvyšší česká atletická soutěž družstev – Extraliga, která se uskuteční v Ostravě. „Naše „A“ družstvo mužů nastoupí v nejsilnější sestavě za posledních pár let a věříme, že letos o nás bude výrazněji slyšet. Tým budou tradičně držet naše stálice, chodec Lukáš Gdula, skokané Jiří Vondráček a Adam Hrň, sprinter Adam Smolka a také vrhači Filip Chodil, Jan Doležálek a Jan Touš. Posílili jsme však o řadu mladých atletů, kteří budou získávat v extralize zkušenosti, ale jistě družstvu pomůžou i bodově“ říká vedoucí družstva mužů a předsedkyně Hvězdy Pardubice Iva Tlapáková.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI