HVĚZDA PARDUBICE


 

Je silniční běh na 10 km se startem i cílem na dráze Městského atletického stadiónu, jehož trať vede ulicemi sídliště Dukla. V posledních letech se této běžecké akce účastní vždy na 150 závodníků všech věkových kategorií z celé republiky. Pravidelným termínem konání je 8. květen, v roce 2019 proběhne již 49. ročník. Tento běh byl dříve známý pod názvem Běh osvobození, Vinařský půlmaraton a následně Patnáctka Hvězdy, v roce 2019 se již popáté poběží desetikilometrová trať. Na startu nastupují sportovci všech věkových i výkonnostních kategorií a vždy není nouze o kvalitní výkony.

Letos se v rámci tohoto běhu opět uskuteční i Dětský den s atletikou. A věříme, že pro účastníky vytvoříme pěkný závod se skvělou atmosférou. 

 

 

V rámci silničního běhu je pořádán LIDOVÝ BĚH pro neregistrované a příchozí, jeho trať má délku 1,8 km a vede ulicemi sídliště Dukla, start i cíl je na dráze Městského atletického stadionu. Tento závod je vypsán pro jednotlivce i školní kolektivy, v loňském roce se zúčastnilo přes 100 běžců.

 

Dále proběhne na dráze atletického stadionu BĚH RODIČŮ S DĚTMI, v délce 400 m (jedno kolo na atletické dráze). Tento běh je velmi oblíben a uplynulý ročník měl nebývalou účast, když první běžci probíhali polovinou trati, na startu stále ještě byli noví startující. V cíli obdrží minimálně prvních 60 dětí drobný dárek. 

 

Časový harmonogram:

10.00 …  Lidový běh - 2,5 km (jeden okruh)

10.30 …  Desítka Hvězdy Pardubice (4 okruhy)

13.00 …  Běh rodičů s dětmi na 400 m na dráze Městského atletického stadiónu 

 


 2018

       

 


 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI