HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

DĚTSKÝ DEN S ATLETIKOU OPĚT VELMI ÚSPĚŠNÝ

Publikováno 08.05.2019Osmý květen nebyl jen svátkem státním, ale i sportovním. Atletický oddíl Hvězda Pardubice uspořádal jednu z největších a nejmasovějších akcí ve své historii, tato akce nese název: „Dětský den s atletikou“. A letos se uskutečnil již 3. ročník této pěkné akce pro děti.

Celá sportovní událost zahájila v 9 hodin a hned od začátku se stadion zaplnil dětmi, které si zkoušely jednotlivé atletické disciplíny - sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem, dále si děti proběhly opičí dráhu, vyzkoušeli funkční trénink, hod na cíl, skákání panáka, střelbu na basketbalový koš a další stanoviště. Děti měli volně k dispozici malování na obličej a nafukovací skákací atrakci se skluzavkou. Velkým lákadlem byl i vůz městské policie, který si mohly děti prohlédnout, včetně policejního vybavení. Celou akcí účastníky prováděl moderátor Českého Rozhlasu pan Jakub Malý.

Hlavní organizátorka Dětského dne s atletikou a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková uvádí: „V průběhu dne se na Městském atletickém stadionu pohybovalo opravdu velké množství lidí. 715 dětí si vyzvedlo hrací kartu, k tomu připočítejme mladší sourozence, kteří ještě nesoutěžili, rodiče a běžce jednotlivých běhů, které v rámci Dětského dne probíhaly a můžeme říci, že se v areálu Městského atletického stadionu pohybovalo ten den na 1 500 lidí a to je velmi potěšující. Je to skvělá vizitka atletického oddílu Hvězda Pardubice i naší práce. Jsme rádi, že atletika a sport vůbec je pro děti stále lákadlem.“

Děti, které soutěžily v rámci dětského dne, dostávaly na jednotlivých stanovištích obrázková razítka do své hrací karty, tu pak odevzdaly ve velkém stanu a získaly tak svoji odměnu. Pro prvních 600 dětí byla připravena trička, ostatní dostali batůžky na bory, všichni pak obdrželi náramky, reflexní pásky, sladkosti atd.  Zde patří velké poděkování společnostem, díky kterým jsme dětská trička i další dárky mohli obstarat, především Nadaci Lenky a Romana Šmidberských, společnostem TOP CENTRUM s.r.o. a JHV-ENGINEERING, s.r.o.. Děkujeme také společnosti BARTH Reklamka a.s., která nám pěkná trička pomohla vyrobit. Během dne proběhla také tři slosování vyplněných kupónů z hracích karet o další atraktivní ceny. V každém losování byli vybráni tři účastníci, kteří obdrželi spousty dárků od společnosti baagl, první a druhý pak ještě obdržel hodnotné poukazy do Aquacentra či do Pizza Panda. Děti si tedy nejen užily skvělý sportovní den a odnesly si spoustu zážitků, ale získaly za své snažení i pěkné dárky.

Zkrátka nepřišli ani dospělí, Ti si mohli otestovat jednotlivé modely vozů značky ŠKODA. Společnost AUTO DRYML Pardubice představila mimo jiné i nový vůz ŠKODA SCALA a pro děti si nachystala velké nafukovací skákací auto i další soutěže. Přítomna při akci byla i výživová poradkyně od Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, která jednotlivé zájemce zvážila na „chytré“ váze a řekla jim jak se správně stravovat a dodržovat zdravý životní styl. I děti si u tohoto stánku mohly zasoutěžit a získat další odměny.

Velmi vydařený byl i „Běh rodičů s dětmi“. Startovní výstřel provedla místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horská. Na dráze Městského atletického stadionu se představilo přes 330 účastníků tohoto běhu pro nejmenší sportovce, kteří v cíli své trati na 400 m obdrželi sladkou odměnu.

„Jsem velmi ráda, že se i 3. ročník Dětského dne s atletikou tak hodně vydařil, vyšlo nám pěkné počasí a všechny děti si to skvěle užily. Je to pro mne velkou odměnou a jsem nadšená, kolik dětí si přišlo atletiku vyzkoušet. Bereme to jako informaci, že takovéto akce mají smysl, a že o ně lidé mají zájem. Proto mohu již nyní s jistotou říci, že za rok přichystáme tuto akci opět a pokusíme se ji ještě vylepšit“ uvádí hlavní organizátorka dětského dne Jana Kárníková a dodává „ ještě bych velmi ráda poděkovala všem partnerům, kteří se podíleli na podpoře Dětského dne s atletikou, bez jejich pomoci bychom takto skvělou akci nemohli připravit. Děkuji také všem atletům, kteří pomáhali na jednotlivých sportovních stanovištích přímo v den konání.“

Pokud se atletika dětem zalíbila, můžou se přijít přihlásit do atletického oddílu Hvězda Pardubice. Nábory proběhnou první dva týdny v září, vždy od 15 do 17 hodin. Pořádáme také tři příměstské tábory, první je již plně obsazen, ale na dalších je ještě volná kapacita. Proběhnou 15. – 19. července a 19. – 23. srpna. Bližší informace najdou zájemci na www.atletika-pardubice.cz nebo na našem facebookovém profilu Atletika Pardubice. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI