HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

DĚTSKÝ DEN S ATLETIKOU OPĚT ÚSPĚŠNÝ

Publikováno 24.05.2018Na státní svátek 8. května uspořádal atletický oddíl Hvězda Pardubice jednu z největších a nejmasovějších akcí ve své historii, tato akce nesla název: „Dětský den s atletikou“. Letos se uskutečnil již 2. ročník této pěkné akce pro děti.

      

Celá sportovní událost odstartovala v 10 hodin a hned od začátku se stadion zaplnil dětmi, které si zkoušely jednotlivé atletické disciplíny - sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem, dále si děti proběhly opičí dráhu, vyzkoušeli funkční trénink, hod na cíl, skákání panáka, střelbu na basketbalový koš a další stanoviště. Děti měli volně k dispozici malování na obličej, nafukovací skákací atrakci se skluzavkou, velkým lákadlem byl i vůz městské policie, který si mohly děti prohlédnout. Celou akcí účastníky prováděl moderátor Českého Rozhlasu pan Jakub Malý.

Hlavní organizátorka Dětského dne s atletikou a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková uvádí: „V průběhu dne se na Městském atletickém stadionu pohybovalo přes 1600 lidí a to je velmi potěšující. Je to skvělá vizitka atletického oddílu Hvězda Pardubice i naší práce. Jsme rádi, že atletika a sport vůbec je pro děti stále lákadlem.“

Děti, které soutěžily v rámci dětského dne, dostávaly na jednotlivých stanovištích obrázková razítka do své hrací karty, tu pak odevzdaly ve velkém stanu a získaly tak svoji odměnu, batoh s logem Hvězdy Pardubice a další dárky a sladkosti. Během dne proběhla také tři slosování vyplněných kupónů z hracích karet o další atraktivní ceny. První cenou ve všech losováních byly poukazy v celkové hodnotě 1.000,- Kč. Děti si tedy nejen užily skvělý sportovní den a odnesly si spoustu zážitků, ale získaly za své snažení i pěkné dárky.

Zkrátka nepřišli ani dospělí, Ti si mohli vyzkoušet jednotlivé modely vozů značky ŠKODA. Společnost AUTO DRYML Pardubice představila mimo jiné i nový vůz ŠKODA KAROQ a pro děti si nachystala skákací hrad i další soutěže a dárky. Přítomna byla při akci i výživová poradkyně od Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, která jednotlivé zájemce zvážila na „chytré“ váze a řekla jim jak se správně stravovat a dodržovat zdravý životní styl. I děti si u tohoto stánku mohly zasoutěžit a získat další odměny.

Velmi vydařený byl i „Běh rodičů s dětmi“. Startovní výstřel provedla 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horská. Na dráze Městského atletického stadionu se představilo přes 250 účastníků tohoto běhu pro nejmenší sportovce, kteří v cíli své trati na 400 m obdrželi sladkou odměnu a diplom.

„Jsem velmi ráda, že se i 2. ročník Dětského dne s atletikou tak hodně vydařil a všechny děti si to skvěle užily. Je to pro mne velkou odměnou a jsem nadšená, kolik dětí si přišlo atletiku vyzkoušet. Bereme to jako informaci, že takovéto akce mají smysl, a že o ně lidé mají zájem. Proto mohu již nyní s jistotou říci, že za rok přichystáme tuto akci opět a pokusíme se ji ještě vylepšit“ uvádí hlavní organizátorka dětského dne Jana Kárníková a dodává „ ještě bych velmi ráda poděkovala všem partnerům, kteří se podíleli na podpoře Dětského dne s atletikou, bez jejich pomoci bychom takto skvělou akci nemohli připravit. Děkuji také všem atletům a trenérům, kteří pomáhali na jednotlivých sportovních stanovištích přímo v den konání.“

Pokud se atletika dětem zalíbila, můžou se přijít přihlásit do atletického oddílu Hvězda Pardubice. Nábory proběhnou první dva týdny v září, vždy od 15 do 17 hodin. Pořádáme také dva příměstské tábory, první proběhne 9. – 13. července a druhý 20. – 24. srpna. Bližší informace najdou zájemci na www.atletika-pardubice.cz nebo na našem facebookovém profilu Atletika Pardubice.

 


 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI